Головна Наша реклама Економічні визначення Корисні посилання Цікава інформація
 
Ru Ua
Вступ
Політекономіка
Макроекономіка
Мікроекономіка
Гроші та кредит
Статистика
Фінанси
Історія екон. вчень
Політологія
Банківська справа
Менеджмент
Екон. підприємства
Міжнародна економіка
Національна економіка
Страхування
Географія
Фондова біржа
Логістика
Бухгалтерський облік
Маркетинг і реклама
Міжнародні відносини
Цінні папери
РПС

РОЗМІЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ!ї

 

У поліграфічній промисловості дедалі ширше впроваджуються офсетний друк, фотополімерні друкарські форми, електронна техніка, системи переробки текстової інформації, відеотермінали, фотонабірні автомати. Нині з різних причин підгалузь перебуває в кризовому стані, що впливає на тиражі газет, журналів, книжок.


Фарфоро-фаянсова промисловість є важливою підгалуззю виробництва товарів народного споживання, що виготовляє для населення фарфорові, фаянсові та інші вироби тонкої кераміки, а також господарського і художнього фарфору, фаянсу, напівфарфору і майоліки. Відносно добре ця галузь була розвинена ще в XIX ст. у Будах (біля Харкова), а в XIX — на початку XX ст. — у Баранівці, Довбиші, Коростені, Олевську, Городниці (Житомирська обл.), Бориславі (Львівська обл.), Полтаві. Збудовані нові фарфорові заводи у Дружківцях, Кіровограді, Тернополі. Головною сировинною базою фарфоро-фаянсової промисловості є каоліни Просянівського (Дніпропетровська обл.), Глуховецького (Вінницька обл.), Богородницького і Володимирського (Донецька обл.) родовищ.


Різні галузі економіки України виробляють предмети широкого вжитку (табл. 34). У галузях важкої промисловості в 1995 р. було вироблено 41,2 % всієї вартості товарів народного споживання.

Нині промисловість у серійному виробництві випускає різні товари: телевізори, радіоприймальні пристрої, магнітофони, велосипеди, мопеди, мотоцикли, холодильники, пральні машини, фотоапарати, садово-городній ручний і механізований інструмент, садові будиночки, меблі, електропобутові прилади тощо.


В Україні відчувається дефіцит багатьох товарів народного споживання. Відсутність реальної конкуренції спричиняє завищення цін, спонукає продавати низькоякісну продукцію. Нині зростання дефіциту товарів поєднується з гострим дефіцитом державного бюджету. Потреба радикального реформування очевидна. Слід рішуче згортати економічно неефективні для суспільства види діяльності. Доцільно переорієнтовувати підприємства на випуск продукції, потрібної споживачеві, збільшувати капітальні вкладення у виробництво нових, технічно складних товарів тривалого користування, формувати розвинену мережу обслуговування їх, нарощувати виробництво садових будиночків, розширювати продаж будівельних матеріалів, засобів механізації, що реально впливатиме на рівень життя населення України.

Сторінки ( 1 2 3 4 5 )

                                            

Cсилка на даний сайт www.megos.org.ua